Yoga mod Stress
Gennem træning med åndedrættet og yogaøvelser, som virker afspændende, oplever du din krop indefra.
Derved får du mulighed for at iagttage og modvirke stress.
Der afsluttes hver gang med ca. ½ time dybdeafspænding.
Pris for at deltage: 1500,-
Yoga, den ideelle træningsform
Yoga er den ideelle træningsform for kroppen og sindet, da der hele tiden er fokus på åndedrættet, hvilket giver hjernen mulighed for, at beskæftige sig med få ting, således at hjernen kan afstresse og give ny energi til hverdagen.
- Lærer: Dorthe Lind
- Pris for at deltage: 1500,-
Se tider & pladser
- Kontakt os angående næste hold opstart
Tilmeld dig vores hold
"Yoga gør dig i stand til at genskabe balance i krop, sind og følelser, så du får sundhed og fornyet energi - Det er nøglen til sundhed og et godt helbred uden stress, med vitalitet og et klart sind."
Alle nye medlemmer er velkomne
Specialister mod Stress
I undervisningen lægges der vægt på fokusering af åndedrættet, tilstedeværelsen i nuet og din krop. Derfor vil du have øjnene lukket meget af tiden, så du ikke bliver forstyrret og kan udvikle en unik koncentration, som gør dig i stand til at være tilstede i din træning.
- +45 2266 4092
- dorthe@yogaforeningen.dk
- Skippervænget 5b – 2791 Dragør